צמחים עונתיים, צמחים רב שנתיים -
פרחים משלוחי פרחים

זרי פרחים
יין ושוקולדזר מתוק זרי פירותעציצים סידורי פרחים זרי פרחים

פרחים - משלוחי פרחים

ריכזנו עבורכם חנויות פרחים מובחרות ממקומות שונים בארץ: פתח תקוה, תל אביב ועוד. המעוניינים להזמין משלוח פרחים לכל מקום בארץ יוכלו לעשות זאת ישירות מול חנויות הפרחים המפרסמות בפורטל זר לי וללא פערי תיווך.

 

>> צמחים עונתיים, צמחים רב שנתיים - מה ההבדל בין השניים?
מעל לעניין הטעם האישי השילוב הנכון ביותר הוא שילוב מאוזן בין צמחים עונתיים וצמחים רב שנתיים. הסימביוזה בין שני הסוגים תועיל להם מבחינה הישרדותי ותייצר גינה עם מראה משובב נפש..

צמחים עונתיים, צמחים רב שנתיים - מה ההבדל בין השניים?


ישנן המון דרכים לקטלג צמחים, יש קטלוג שהולך לפי הנפח שיתפוס הצמח הבוגר, יש קטלוג שמתבסס על גובה, יש קטלוג שהולך לפי ארץ המוצא ועוד רשימה ארוכה ביותר של שיטות מיון וסיווג כשאחת מהפופולאריות שבהן היא סיווג על פי אורך החיים של הצמח. לשיטה זו ישנן שתי קטגוריות מרכזיות - צמחים עונתיים וצמחים רב שנתיים. על מנת להרכיב גינה חכמה שתענה על הדרישות והרצונות שלכם כדאי שתדעו מה עומד מאחורי כל קטגוריה וכיצד ניתן לשלב ביניהן בחוכמה (במידת הצורך)
 

ברמה הפשוטה ביותר צמחים עונתיים פורחים בעונה אחת בלבד בעוד שפרחים רב שנתיים פורחים כל שנה. ברמה היותר עמוקה יש לציין כי פרחים עונתיים גם חיים רק לעונה אחת בלבד במהלכה הם יפליאו ביופי וריח אבל בסוף העונה תצטרכו לעקור אותם מהאדמה, כמו במקרה של צמחי האמנון ותמר, הלובליה, הוינקה וכו'. לעומתם פרחים רב שנתיים בדרך כלל חיים טוב בערך 5 שנים כשכל פעם בעונה המתאימה להם התפרחת הנהדרת שלהם תצבע את הגן בצבעים מרהיבים בעוד שביתר השנה תאלצו להתמודד עם המראה ה-"חסר" או פשוט לגזום אותם כמו במקרה של החרציות, הגרניונים, סוגים שונים של עשבוניות ועוד.
 

השילוב הנכון


קצת קשה מאד להגדיר מה הוא השילוב הנכון, כל אחד וטעמו הוא. יש כאלה שיעדיפו להשקיע כמה שפחות והחלפת צמחים כל עונה עלולה להיות משימה לא פשוטה, לעומת זאת יש כאלה שירצו גינת עד ובשמחה יחליפו את הצמחים בכדי להשיג את המראה המבוקש. אבל מעל לעניין הטעם האישי השילוב הנכון ביותר הוא שילוב מאוזן בין צמחים עונתיים וצמחים רב שנתיים. הסימביוזה בין שני הסוגים תועיל להם מבחינה הישרדותי ותייצר גינה עם מראה משובב נפש.

 

טיפים לשתילה


בין אם אתם רוצים להקים ערוגה או גינה שלמה חשוב לזכור את הנקודות הבאות:

  • הרב שנתיים פורחים בתקופות שונות, יש כאלה שפורחים בקיץ ויש את אלה שפורחים בחורף. שלבו היטב בין השניים בכדי למנוע מראה של חתיכות חסרות
  • בעת השתילה יש לחשוב על הצמח בבגרותו ולא לשתול אותו במקום שמתאים לו כשתיל אבל יהיה לו צפוף מאד לכשיגדל.
  • לגובה יש חשיבות שהרי לא תרצו לשתול משהו גבוה לפני משהו נמוך ולהסתיר אותו
  • יש לקחת בחשבון את מהירות הצימוח ולוודא שפרופורציות הערוגה אינן נפגעות.
  • ניתן להתגבר על עונות שאין בהן פריחה באמצעות שילוב בין צמחים עם עלווה בצבעים שונים.

 

שתילה נעימה.

תמיד זכרו: הזמנת פרחים באינטרנט זה זר לי
zerli.co.il

כל הזכויות באתר שמורות לפרסום יעיל (2009) בע"מ  כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד,כל המפורסם באתרי החנויות המופיעות בפורטל על אחריות החנויות המפורסמות בלבד.

 טלפון: 074-7010444 , פקס 04-6772440 , email: pirsumyail2009@gmail.com