סייפן - גלדיולה, זר גלדיולות
פרחים משלוחי פרחים

זרי פרחים
יין ושוקולדזר מתוק זרי פירותעציצים סידורי פרחים זרי פרחים

פרחים - משלוחי פרחים

ריכזנו עבורכם חנויות פרחים מובחרות ממקומות שונים בארץ: פתח תקוה, תל אביב ועוד. המעוניינים להזמין משלוח פרחים לכל מקום בארץ יוכלו לעשות זאת ישירות מול חנויות הפרחים המפרסמות בפורטל זר לי וללא פערי תיווך.

 

סייפן
פרחים >  סוגי פרחים >   ס  >  סייפן  
סייפן
סייפן

סייפן (גלדיולה) הוא סוג של צמח בעל פרחים ממשפחת האירוסיים.

 

תעודת זהות:


ממלכה: צומח
מערכה: בעלי פרחים
מחלקה: חד פסיגיים
סדרה: אספרגאים
משפחה: אירוסיים
סוג: סייפן

 

הסייפן ידוע בשמו הנפוץ: גלדיולה, ולעיתים הוא מכונה כ"שושן החרב". הסייפן מונה כ-260 מינים שונים, כאשר בישראל, צומחים שני מיני בר עיקריים: הסייפן הסגול ו-סייפן התבואה, שני מינים אלו הינם מוגנים על פי החוק במדינת ישראל.

 

הסייפן הוא למעשה צמח רב שנתי הגדל בעיקר באזורים בעל אקלים מתון וקריר יחסית, והם מתאפיינים בגבעול גבוה וגמיש( אורך הגבעול מגיע עד לכדי 120 ס"מ), עלי פרח עליונים גבוהים ועלי פרח נמוכים וצרים. גבעול הסייפן מייצר בין עלה אחד לתשעה עלים.

 

הסייפן נחשב לפרח נוי מבוקש ונפוץ, וכתוצאה מכך, תוכלו למצוא כיום מגוון נרחב של זנים וצבעי פרחים המהונדסים גנטית, וזאת על מנת לעמוד בדרישות הרבות לפרח. בארץ משווקות פקעות של סייפנים המיובאים מחו"ל, והשימוש בהן נועד בעיקר לצרכי נוי וגידול חד פעמי.

 
חזור לרשימת שמות פרחים לפי א' ב'
חזור לגלריית תמונות פרחים
תמיד זכרו: הזמנת פרחים באינטרנט זה זר לי
zerli.co.il

כל הזכויות באתר שמורות לפרסום יעיל (2009) בע"מ  כל האמור באתר זה הינו המלצה בלבד. כל העושה שימוש באתר עושה זאת על אחריותו ועל דעתו בלבד,כל המפורסם באתרי החנויות המופיעות בפורטל על אחריות החנויות המפורסמות בלבד.

 טלפון: 074-7010444 , פקס 04-6772440 , email: pirsumyail2009@gmail.com