זרי פרחים רומנטיים

זרי פרחים רומנטיים

לשמע המילה פרחים רוב האנשים יחשבו באופן כמעט אוטומאטי על יום הנישואין שלהם, יום האהבה ועוד אי אלו רגעים חשובים בחייהם שחלקם הגדול קשור איך לא, לרומנטיקה, לאהבה.

 

לשמע המילה פרחים רוב האנשים יחשבו באופן כמעט אוטומאטי על יום הנישואין שלהם, יום האהבה ועוד אי אלו רגעים חשובים בחייהם שחלקם הגדול קשור איך לא, לרומנטיקה, לאהבה.

 

מה מקשר בין פרחים לאהבה?

אפילו אם הולכים עשורים שלמים אחורה בזמן אפשר למצוא אין ספור עדויות המקשרות בין רומנטיקה לפרחים, מה זה הדבר הזה שעושה את החיבור הזה לכל כך טבעי עבורנו?

הנה כמה מהתשובות הנפוצות בקרב מביני דבר:

 

  • טבע – פרחים מאפשרים לכל מי שרוכש או מקבל אותם ליהנות מטיפה של טבע, טיפה כל כך חיונית במציאות העירונית בה אנו חיים. ככל שחיי היום יום של האדם מתרחקים מהטבע כך עולה קרנם של מרכיבים פשוטים לכאורה כמו “פרחים” רעננים שמקשטים את השולחן או זר מרהיב וססגוני שעומד על אדן החלון כך נוצר החיבור בין היצר הטבעי כל כך שלנו לאהוב, ובין אחת הדרכים הבודדות בהם אנחנו יכולים להתחבר אל הטבע בכל מקום.
  • צבע – מאפיין נוסף ובולט ביותר של המציאות המודרנית היא השליטה כמעט מלאה של גווני האפור, השחור והחום. צבעים שבטווח הארוך נוטים במקרה הטוב לשעמם ובמקרה הרע פשוט לתסכל. אהבה, כפי שכל מי שאי פעם היה מאוהב וודאי יאשר, היא רגש עז וססגוני עשיר בצבעים. יש שיתארו את האהבה שלהם בגוונים של שקיעות כתומות עמוקות, יש שמזהים אותה עם תכול השמיים והרוב יקשרו את האהבה שלהם לגוונים חיים מאד של אדום. כך או אחרת, פרחים יכולים לתת את נגיעות הצבע המתבקשות בקלות.
  • ריח – אחת הסיבות שזוגות אוהבים עדיין רוכשים אחד לשני פרחים טריים ולא פרחים מתחליפים סינטטיים היא הריח. לא משנה עד כמה הפרחים הסינטטיים נראים אוטנטיים, נכון לכרגע בלתי אפשרי לשחזר את הריח המשכר שהם מפיצים. וריח, כמו שהוכיחו מחקרים רבים, מעורר אצלנו תחושות רבות, זיכרונות, רצונות,תשוקות ועוד המון מילים שיכולות בקלות לתאר כל מערכת יחסים רומנטית.
  • יופי –  אפשר להגיד אין ספור דברים על פרחים, הדבר האחרון שבדרך כלל מציינים זה היופי, פשוט בגלל שאיכשהו זה נתון מובן מאליו. פרחים מיצגים משהו אלוהי ומה מתחבר יותר טוב לאהבה מהאלוהי?
  • מחווה רומנטית נוספת היא זר פרחים מתוק – אומנם לא זר פרחים, אך חביב ביותר על ידי נשים בתור זר פרחים רומנטי

כפי שניתן לראות מהרשימה הקצרה הזאת, ממש לא חסרים דברים המקשרים בין האהבה ונתינת פרחים מאז ומעולם.