טיפים לטיפוח סחלב בבית

טיפים לטיפוח סחלב בבית

כמו כל צמח אחר, גם הטיפול בצמחי הסחלב דורש תנאי גידול ראויים, הכוללים בין היתר כמות מספקת של אור, אוויר, וכמובן, הרגלי השקיה סדירה. אנחנו באתר “זר לי”, ריכזנו עבורכם מספר טיפים לגידול וטיפוח סחלב בסביבה הביתית או המשרדית.

טיפים בנוגע למיקום הצבת הסחלב בבית
המיקום האידיאלי להצבת צמח הסחלב הינו במקום השומר על טמפרטורה קבועה בין 15 ל-30 מעלות. הקפידו לא להניח את הסחלב בפינה חשוכה, או מנגד, בפינה החושפת את הסחלב לקרני שמש ישירה. כמו כן, הקפידו שלא להניח את הסחלב בסמוך למקור הפצת חום ויובש, כגון: פתחי אוורור של המזגן, תנורי חימום, תנורי אפייה וכל מוצר חשמלי אחר הפולט חום.

טיפים בנוגע לאופן השקיית הסחלב 
השקיית הסחלב אמורה להתבצע פעם אחת בשבוע ולא יותר, כאשר ברוב המקרים, כמות ההשקיה הנדרשת נקבעת על פי גודל העציץ, וברוב המקרים, כוס מים אחת תספיק לעציץ הסחלב. את הסחלב מומלץ להשקות במים מסוננים או מים מינרלים, אך בשום פנים ואופן לא להשקות את הסחלב במי ברז רגילים.
השקיית הסחלב מתבצעת מלמעלה בדומה לרוב השקיית הצמחים, כאשר עם סיום ההשקיה, חשוב להקפיד לרוקן את המים המצטברים בצלוחית המים התחתונה. את פעולת השקית הסחלב מומלץ לקיים בשעות אור היום, וכמו כן, מומלץ להמשיך בפעולות ההשקיה גם לאחר פריחת הסחלב העונתית.

טיפים בנוגע למצע הגידול והטיפוח של הסחלב
ברוב המקרים, הסחלב איננו זקוק לעציץ גדול, ולכן אין צורך להחליף את העציץ אותו רכשתם בעת רכישת הסחלב. מכיוון שהסחלב זקוק למצע גידול מיוחד, הקפידו לרכוש את אותו מצע בעת רכישת הסחלב. החלפת המצב מתבצעת אחת לשנתיים בלבד, וזאת בתקופה בה הסחלב איננו נמצא בשלבי פריחתו. שורשי אוויר הניבטים מחוץ למצע הגידול הינם מצב תקין, וניתן לטמון אותם בתוך מצע הגידול בעת החלפתו בלבד.

דברים שחשוב שתדעו על פריחת הסחלב:
הסחלב הנפוץ ביותר בארצנו הינו סחלב הפלנופסיס, סחלב זה מגיע לשיא פריחתו במהלך חודשי החורץ והאביב, כאשר ברוב המקרים (למעט זנים מיוחדים), פריחת הסחלב נמשכת בין חודשיים לארבעה חודשים.
גידול נעים ופריחה מקסימה.