לאקי במבוק

לאן לשלוח פרחים?
תלתן פרחים
פרחים צפת
04-6923523
ימים ושעות פעילות:

א'-ה': 08:00-15:00 | ו': 08:00-14:00

שבת: סגור

פרחי לב
פרחים כרמיאל
050-8087065
ימים ושעות פעילות:

א'-ה': 8:00-20:00 | ו': 8:00-15:00

בימינו כבר לא צריך להתאמץ יותר מידי בכדי למצוא לאקי במבוק. הצמחים האלה צצים להם במשרדים, בבתים, בעסקים ומקשטים את הסביבה בנגיעה מיוחדת של ירוק.
על פי תורת הפאנג שוואי לאקי במבוק מביאים איתם אושר ועושר לסביבה בה הם נמצאים, במיוחד אם העציץ ניתן לבעליו כמתנה. אמונה זו היא חלק גדול מהצלחתם הראשונית של הבמבוקים מהסוג הזה אך גם לעמידות שלהם יש יד בדבר, לאקי במבוק הוא צמח חזק בצורה יוצאת דופן, הוא יכול לשרוד בסביבה עם מים בלבד כמו גם בסביבה עשויה אדמה או אבנים ובשלל סוגי תאורה החל מחשיפה מלאה לשמש ועד למקומות מוצלים במיוחד שלא רואים הרבה אור יום.

רוב רובם של צמחי הלאקי במבוק מגיעים מסין וטייוואן, שם מגדלים אותם מגדלים מקצועיים שקולעים ומסובבים את הצמחים לשלל צורות כשהמחיר נמצא ביחס ישיר למורכבות הצמח כשיש לאקי במבוק שנמכרים במאות דולרים אך אלו הם צמחים נדירים באמת והרוב המוחץ שלהם ניתן למצוא בכול חנות עציצים או חנות מתנות במחיר ממוצע של כמה עשרות שקלים.
מבחינה טכנית לאקי במבוק הוא בכלל אינו במבוק אלה זן שנקרא Dracaena sanderiana ולא הרבה יודעים זאת אבל בתוך הצמח ישנו רעל שעלול לעשות נזק במידה ובולעים אותו, אומנם מדובר בנזק מינורי אבל בכול זאת כדאי וחשוב לא לשמור אותם במקומות בהם ילדים או בעלי חיים יכולים בטעות לנגוס בהם.

קניתי לאקי במבוק – איך לטפל בו?
• אור: הלאקי במבוק מעדיף אור בהיר ומסונן כמו זה שניתן למצוא בתוך יערות הגשם. הימנעו מתאורה ישירה וחמה מידי מכיוון שסוג זה של תאורה עלול לשרוף את העלים. במקרה של לאקי במבוק עדיף פחות אור מאשר יותר אבל אם הצמח מתחיל להחוויר או להתמתח, זה הזמן להעביר אותו סמוך למקור אור משמעותי יותר.
• השקיה: לאקי במבוק יכול לגדול לעד באגרטל פשוט עם אבנים לתמיכה ולפחות סנטימטר או שניים של מים. יחד עם זאת חשוב לציין שהם רגישים מאוד לכלור וכימיקלים אחרים שקיימים במי הברזים שלנו ולכן אנו ממליצים להשקות את הצמח במים מינרלים או מים מורתחים אותם עדיף להחליף בכול שבוע.
• טמפרטורה: לאקי במבוק אוהבים טמפרטורה חמימה יחסית הרחק ממיזוג אוויר.
• דישון: צמחים שגדלים במים צרכים דישון נוזלי עדין ביותר אחת לחודש. טיפה אחת זה לגמרי מספיק לרוב צמחי הבמבוק. למסורים באמת יש גם דישון מיוחד עבור הצמחים האלה אבל הוא מתאים יותר לצמחים מהסוג המורכב והיקר.

סך הכול מדובר בצמח ירוק ויפה עם מראה עדין שיכול להחיות כל חלל. זאת אחת הסיבות לפופולאריות העצומה שלהם.